info@alphamarinegroup.net

Хто такий Quality Assurance Engineer, як і навіщо їм можна стати

Позиція QA engineer – це цілий комплекс вимог щодо soft та hard skills до кандидата. Сучасний світ став візуальним, а тривимірна візуалізація – невід’ємною частиною нашої епохи. Пам’ятаєте останній раз, коли ви бачили реалістичне зображення будівлі, інтер’єру або продукту до його створення? Це була 3D візуалізація, і вона грає велику роль у нашому житті. Завдання та обов’язки спеціаліста по QA
Основне завдання QA – забезпечення якості.

Що входить в обовязки QA Engineer

Тим більше, що існує не один напрямок у тестуванні. На практиці, через відносну «молодість» ІТ-сфери, отримуємо кашу у вигляді суміші різних завдань та обов’язків в одній вакансії. Буває так, що в компанію шукають QA-менеджера, хоча на практиці потрібні автотестери або мануальні тестувальники. На етапі дизайну QA Engineer співпрацює із дизайнером для того, щоб переконатися у зрозумілості та інтуїтивності інтерфейсу. Враховується досвід користувача (як він звик діяти у програмах з аналогічним функціоналом).

QA-інженер

Курс — не панацея, як не є панацеєю і самостійне вивчення. Цікавлячись новими IT-професіями для заробітку, необхідно знати, що QA Engineer — це спеціаліст, який бере участь у тестуванні З в момент, коли офіційна версія ще не опублікована. Від його роботи залежить, наскільки додаток буде зручним у використанні відразу після того, як потрапить до користувачів. Даний фахівець розробляє і впроваджує технології, які дозволяють уникнути порушень у функціонуванні і багів, щоб програмний продукт не потребував доопрацювання.

Що входить в обовязки QA Engineer

Якщо ж QA Engineer пише автотести — він вже наполовину програміст. Одне з призначень тестування — це виявити дефекти у програмному забезпеченні й, звісно ж, виправити їх. Складність виправлення дефекту на різних етапах циклу розробки програмного забезпечення буде різною. По-перше, мануал куа є в багатьох західних компаніях, наприклад, в Apple. По-друге, на прикладі Гугла, який розповідає, що в них немає мануальщиків, так в них їх купа, просто всі на аутсорсі. Вчіть лексику, що використовують в IT, це допоможе в перші тижні роботи і на співбесідах.

Що входить у сферу завдань та обов’язків QA Engineer?

З одного боку, коли шукаєте інформацію самостійно, вона краще вкладається в голові (принаймні мені). Коли немає ментора, який скаже, що читати, а що ні, в голові все буде невпорядковано. Тож у цьому аспекті курси допомагають — вони фільтрують інформацію https://wizardsdev.com/ і дають її у потрібній послідовності. Можна спочатку вивчати, як побудовані мережі, API тощо, а тільки потім розбиратися з документацією. Але, на мою думку, це трохи неправильно, бо ви все одно сприйматимете цю інформацію як тонну непотрібної теорії.

  • Він вміє визначити, чим викликана помилка, або хоча б знає, де це шукати.
  • Знань інструментів тестування для даної спеціальності недостатньо.
  • Забудьте про те, що є хтось із профільною освітою, хтось більш скіловий — є лише ви на шляху здобуття нової професії.
  • Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш досвід роботи з сайтом.
  • Провідна компанія перформанс-маркетингу, яка надає індивідуальний досвід у великих масштабах, потребує підтримки.
  • Дефекти виявлені на етапі тестування ще не є найдорожчими, але з кожним етапом все більша і більша кількість людей стає залученою до їх виправлення.

Я завжди готуюся до співбесід, хоч і провів їх понад 100. Відповідно, коли людина приходить непідготовлена й не знає, чим займається WIX, де я працюю нині, це справляє не надто гарне враження. Якось я наймав людину, яка досить посередньо знала теорію тестування, на «четвірочку» розумілася на мережах і технічній частині.

Середня зарплата тестувальника

Існують цілі цикли книг для навчання нюансів QA, з практичними прикладами та візуалізацією. Набір практичних навичок та вмінь – це те, що повинен мати у своєму арсеналі кожен QA-тестувальник. Звичайно, вимоги до кандидатів відрізняються залежно від типу компанії та специфіки її роботи, але є базовий перелік для цієї посади. Сучасна IT-індустрія створює велику кількість робочих місць, але все також страждає від нестачі кваліфікованих кадрів.

Мені пощастило потрапити на практику, де старші колеги просвітили, що є такі речі, як Perl, Bash, що можна гнучко все використовувати й комбінувати. Та вже тоді відчував, що мені все ж бракує знань для карʼєрного розвитку. Вважається, що основний плюс професії QA-інженера – це легкий і швидкий спосіб «увійти в айті». Навчання триває недовго, попит на тестувальників постійно зростає, зарплати пристойні. Професія постійно розвивається, весь час з’являються нові технології і рішення. Кожен новий проєкт має специфікацію, яка включає в себе всі вимоги, технічні деталі та документи, необхідні для його успішної реалізації.

QA engineer – це IT-фахівець, профілем діяльності якого є перевірка якості розробки та тестування програмного забезпечення. Дуже часто терміни «QA engineer» і «тестувальник» вживаються як рівнозначні синоніми, але це не так. У завдання кожного інженера із забезпечення якості входить тестування ПЗ, але не кожен тестер є QA-інженером. Звичайно, роботодавці для більшої солідності та милозвучності можуть рекрутувати на вакансія QA Automation Engineer C# посаду QA-інженера людину, в обов’язки якої насправді входить робота тестувальником. Якщо ви розглядаєте потенційну кар’єру інженера із забезпечення якості (QA), вам спочатку потрібно зрозуміти, хто вони, чим займаються та які їхні основні обов’язки. Ця робота вимагає певних навичок та розуміння розробки програмного забезпечення, а також досвіду роботи з різними QA методологіями, інструментами та тестуванням.

Хто такий QA-інженер і як стати тестувальником?

Завжди буде хтось кращий, розумніший, з ліпшими навичками тощо. Забудьте про те, що є хтось із профільною освітою, хтось більш скіловий — є лише ви на шляху здобуття нової професії. Тож усе, на чому слід концентруватися, — це навчання і розвиток.

Що входить в обовязки QA Engineer

Саме через сильне насичення обов’язками середньомісячна зарплата такого фахівця становить $600 для Junior і близько $2700 для Senior, Team Lead. Що стосується Middle, то тут можна розраховувати на ставку $1200 за місяць, а для Trainee поріг – $300–400. У США, наприклад, заробітна плата набагато вища і становить у середньому $80000/рік. ➖ Тестування, як і розробка, є творчою роботою, яка вимагає часом нестандартних підходів та мислення. Але з часом та досвідом стає легше, адже формується звичка мислити саме так. Розуміти кінцевого користувача, його потреби й побажання та навіть знати, що конкретно йому може не сподобатись, — одна з вершин, до якої має прагнути кожен такий фахівець.

Свого часу це допомогло мені, бо ви бачите живий приклад і можете перебрати ті чи інші знання. І, звичайно, для ефективного навчання завжди важлива особистість викладача. На сайтах типу Coursera або Udemy безліч курсів для самостійного навчання, але більшість вважає за краще вчитися у живої людини. Викладач зможе пояснити незрозуміле, показати на прикладі, поділитися своїм досвідом. Тому у нас в FoxmindEd всі курси проходять за участю ментора, включаючи курс по QA Automation. Тривалість курсу також залежить від того, який рівень кваліфікації студент хоче мати по закінченню.

Тип зайнятості

Крім того, коли я шукаю фахівця в команду, мені завжди цікаво чути від людини запитання. Це  не має виглядати так, ніби кандидат стоїть на воротах, а я б’ю пенальті. Відповідний багаж знань і навичок робить його кращим за конкурентів, коли на ринку пропозиція перевищує попит.